Küresel Piyasalar

Dünyayı doğrudan ilgilendiren piyasa haberleri.

Covid-19 un yayılması Amerika’da et fiyatlarında artışa neden oldu…

1 min read
Amerikan et işlemcileri 452.000 baş sığır ve 1.768.000 domuz kesimi yaptı.Kulağa etkileyici gelebilir. Ancak rakamlar bir yıl öncesine göre sırasıyla% 32 ve% 24 daha düşük düzeyde. Amerika'nın et paketleme tesislerinin çoğu, koronavirüsün işçiler arasında yayılmamaması için kapandı. 20'den fazla Kurum sadece Nisan ayında kapılarını kapattı. Birçoğu yeniden açılmasına rağmen üretimsizlik bir sorun olmaya devam ediyor. Personel hasta olabilirim korkusuyla işyerine gitmiyor. Arz kesintisi ise fiyatları yükseldi.

Amerikan et işlemcileri 452.000 baş sığır ve 1.768.000 domuz kesimi yaptı. 

Kulağa etkileyici gelebilir. Ancak rakamlar bir yıl öncesine göre sırasıyla% 32 ve% 24 daha düşük düzeyde. Amerika’nın et paketleme tesislerinin çoğu, koronavirüsün işçiler arasında yayılmamaması için kapandı. 20’den fazla Kurum sadece Nisan ayında kapılarını kapattı. Birçoğu yeniden açılmasına rağmen üretimsizlik bir sorun olmaya devam ediyor. Personel hasta olabilirim korkusuyla işyerine gitmiyor. Arz kesintisi ise fiyatları yükseldi.

Genellikle üretim hatlarında omuz omuza duran sektördeki çalışanlar yüksek enfeksiyon riski altındadır. Amerika’da koronavirüs salgını, çoğu bitkinin bulunduğu kırsal alanlardan uzakta şehirlerde başladı. 

Ancak Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nin (CDC) bir raporuna göre, Nisan sonunda 19 eyalette en az 115 et ve kümes hayvanı tesisi enfeksiyon bildirmiş ve 4.913 covid-19 vakası ve 20 ölümle sonuçlanmıştı . Güney Dakota, Sioux Falls’taki Smithfield Foods domuz işleme tesisi 783 vaka bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir